Web Sitemize Hoş Geldiniz 
Kombi Tamir Bakım Onarım Petek Temizleme Servisi

 


 

Hizmetlerimiz

Kombi Tamiri ve Onarımı

Kombi Bakım Servisi

Kombi Petek Temizliği

Kombi Montaj Kurulumu

Klima Servisi Tamir ve Onarımı

Klima Montajı ve Bakım Servisi

Bizi Arayın

Yanıp Sönen Yazı

Site Haritası
Takvim

Petek Temizliği

Kombilerin ısınmamızı sağlayan bağlantılarından olan petekler, evin çeşitli yerlerine konarak, tüm odalarda sıcaklık derecesinin aynı olması için çalışırlar. Izgaralı bir yapısı olan peteklerin kullanılsa da kullanılmasa da evin içindeki toz ve akarlar nedeniyle tıkanması söz konusudur. Bu tıkanıklık, kirli hava yaratmasının yanı sıra, ısınma konusunda da engel teşkil eder.

Kombilerin bakımlarının yapılması sırasında, mutlaka petek temizliği de yaptırılması gerekmektedir. Peteklerin kullanım zamanlarına göre birçok farklı tıkanma ve ısıyı yayamama nedenleri vardır. Bu nedenler arasında en önemlisi çamurlaşma, tortulaşma ve kireçlenme gibi sorunlar nedeniyle hava akımında rahatsızlık, ısı yayılımında da yetersizlik görülmesidir.

Sistemin çürümesi de uzun yıllar kullanılan petekler söz konusu olduğunda mümkündür ve bu arızaların giderilmesi için ya peteklerin temizlenmesi ya da çok ciddi sorunlar varsa yenilenmesi gerekmektedir.

Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

6 ayda bir yaptıracağınız petek temizliği işlemi sonucu, her gün temizlik yapmanıza rağmen peteklerinizden ne kadar çok kir çıktığına inanamayacaksınız.

Simsiyah bir su ile birlikte içerde biriken kirler tahliye edildiğinde, peteklerinizin de temizlenmesi söz konusudur. Petek temizliğinin yaza ve kışa girerken yaptırılması en idealdir. Bu nedenle kombinizin bakım rutininde petek temizleme işlemi yoksa ve bu hizmeti vermek içine ekstra ücret talep ediliyorsa bilin ki o servis işinizi eksik yapıyordur.

Peteklerin temizlenmesi için ihtiyacınız olan her türlü gereksinimi beraberinde getirecek olan ekibimiz, birkaç dakika içinde peteğinizden çıkacak olan kirlerden arınmayı sağlayacaktır. Her bir peteğin temizlenmesi işi biraz zaman alacağından evinizin büyüklüğüne göre petekler de değişiklik gösterecektir.

Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Peteklerin temizliği yapılmazsa, mekanınız yeterince ısınmaz. Bu da sadece ısınmanızın eksik kalmasına değil, ekstra bir enerji maliyeti altına girmenize neden olur. Bütçenizi de sağlığınızı da düşünüyorsanız peteklerinizi temizletmeniz şarttır.

Düzenli petek temizliği yapılmazsa, toz ve kirlerin oluşturduğu alerjenler nedeniyle birçok sorun söz konusu olur. Özellikle alerjik bünyeler ve çocuklar için kuru ve havasız bir ortam meydana geleceği için, kolay gribe yakalanma gibi sorunlar görülebilir.